Atölyeler

FABLAB Iztech

Fablab İztech, Fab Foundation üyesi bir üniversite Makerspace’idir. Fablab öğrencilerin ders ve prototipleme ihtiyacının yanı sıra hemen herkesin yaratıcı düşüncelerini hayata geçirip yeni şeyler öğrenebileceği bir ortam yaratmayı amaçlar. Bünyesinde el aletleri ve geniş çalışma mekanı sağlayan bir atölye ve 3d printerlar gibi hızlı prototipleme yapmayı sağlayan cihazlar bulunmaktadır.

    

    

Bilgi için: fablab.iyte.edu.tr

 

Seramik Atölyesi

Bölümümüzün seramik atölyesinde 34 masa, 2 tezgahlı lavabo, 2 çamur kazanı, 8 torna tezgahı ve bir adet fırın bulunmaktadır. Kendi bünyesinde bulunan deposuyla geniş bir çalışma alanına kurulmuş atölyemiz seramik ile çalışmak için gerekli tüm ihtiyaçlara cevap vermektedir.

    

    

 

Merkezi Model Atölyesi

Bölümümüz kullanımına açık Merkezi Model Maket Atölyesi (100 m2) ve Merkezi Metal İşleri Atölyesi’nde (85 m2) 2 teknisyen çalışmaktadır. Merkezi Model Maket Atölyesi’nde freze, planya, menteşe açma makinası, tezgâh üstü taşlama makinası gibi birçok aletin yanı sıra, matkap, el zımparası, saç kesme makası gibi pek çok el aleti bulunmaktadır.

01 02

 

Merkezi Metal İşleri Atölyesi

Merkezi Metal İşleri Atölyesi’nde ise atölye tipi tüm metal işleme ihtiyaçlarını karşılayacak donanım mevcuttur.

03 04

 

Merkezi Bilgisayar Destekli Tasarım Laboratuarı

Ayrıca Merkezi Bilgisayar Destekli Tasarım Laboratuvarı da 20 adet bilgisayar, A3 ve A0 tarayıcılar, plotter ve A3/A4 yazıcılarla öğrencilerin hizmetindedir. Sürekli lisansüstü öğrencilerinin kullanımına açık termal ve kişisel bilgisayar toplamı 42’dir.

05